Neexistuje špatné počasí, ale jen špatně oblečený sportovec

Nebojte se v zimě běhat, mráz ani špatné počasí vám neuškodí. Vhodnější jsou samozřejmě hory, ale i ve městě vás může překvapit chladné počasí. Pro některé je naopak zima mnohdy příjemnější než tropické teploty, důležité je správně se obléci. A protože víme, že spousta běžců v zimní výbavě stále tápe, připravili jsme pro vás jednoduchý návod, se kterým bude pro Vás nákup běžecké výbavy jednodušší a následně běh v chladném počasí zase větší zábava. 

 

Oblečení by se mělo skládat maximálně ze tří vrstev:

První vrstva je Vaše druhá kůže. Zapomeňte v zimě na bavlnu. Ta, když se propotí, pak velmi rychle chladí. V případě správného vrstvení oblečení je výběr každé vrstvy velmi důležitý. Ale volba hned té první je nejdůležitější. Je to vrstva, kterou máme na těle, a která se stará o náš primární komfort.  Nešetřete na ní a v zimě ji noste stále. U nás můžete vybírat mezi bezešvým materiálem SEAMLESS - oblíbené je termotriko s dlouhým rukávem NINJA nebo přírodní Merino vlna, která hřeje i když se na chvíli zastavíte. Tady doporučujeme např. triko MERIN.  

 

Druhá vrstva je izolační, která tělo zahřeje a posune vlhkost ještě dál od těla. Pro tento účel je bezkokurenční pánská bunda GARES (pro ženy bunda TARA). Tuto bundu využijete nejen v chladném zimním počasí, ale bez třetí vrstvy v ní můžete vyběhnout i v jarních nebo podzimních měsícíc. Kalhoty na běhání volte zateplené, Ideální jsou legíny KARANG, které mají mírně zdrsněnou vnitřní stranu a navíc je přední díl vyroben z membránového materiálu SIBERIUM SRC WB, který vám při sportování zajistí maximální komfort díky vysoké elasticitě a větruodolnosti. To oceníte při běhu na větrných horských pláních. Je to vlastně kombinace druhé a třetí vrstvy. 

Třetí vrstva je tím posledním, co na sebe dáváte. Více toho opravdu nepotřebujete. Jejím hlavním cílem je chránit vás před větrem, deštěm a sněhem. Proto ji volíme podle počasí. Pokud máte teplejší druhou vrstvu, případně nejsou teploty tak nízké, jako třetí vrstva vám vystačí tenká větrovka, ve které běháte na jaře nebo na podzim.  První a druhá vrstva vás při pohybu zahřeje, větrovka zase zamezí, že se k vám nedostane vítr, déšť a sníh. Běžecká bunda JOSHUA je skvělým řešením na běh a podobné aktivity s vysokou intenzitou zátěže. 

Při běhu nezapomínejte na ochranu hlavy - ideální je, pokud je zase z funkčního materiálu - hřeje, neprofoukne a dobře saje pot (vychytávkou především pro ženy na naši čepici TAIL je průvlak na cop). Na ruce by měly přijít funkční, tenké běžecké rukavice.  Boty do sněhu si vybírejte trailové, s hrubší podešví, uplatnění při běhu na sněhu určitě najdou boty s voděodolnou membránou Waterproof.a od věci nejsou ani běžecké nesmeky.